0
0.00  0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

VLČIE HORY–TAJOMSTVO SIRUPOV ZO SLOVENSKA

Pri názve Vlčie hory sa mnoho ľudí zatvári neurčito. Prezradíme Vám, že Vlčie hory sa nachádzajú na východe našej krajiny a ešte i dnes predstavujú miesta na Slovensku s krásnou prírodou nepoškodenou ľudskou činnosťou. 

Národný pár Poloniny, v ktorom sa Vlčie hory nachádzajú, sa rozprestiera na hraniciach troch krajín: Poľska, Ukrajiny a Slovenska. Pri jeho návšteve môžeme nahliadnuť, ako to vyzeralo v dávnych dobách, keď paňou celého územia bola príroda a človek sa rozhodne neradil na prvé miesto medzi pánmi lesa. 

Vo Vlčích horách obdivujeme nočnú oblohu bez svetelného smogu, ktorý nám v mestách zabraňuje vidieť hviezdy. Môžeme tu objavovať už dávno zabudnuté chute a nádheru prírody. Čo pre nás dnes znamenajú Vlčie hory? Možnosť spoznať to, čo je na mnohých miestach nášho územia stratené. Národný park Poloniny je najstaršie a najrozsiahlejšie pralesné územie celej Európy. Jeho lesy boli najmenej zničené človekom a nepretvorené do inej podoby. V podstate máme možnosť tu vidieť prírodu, ktorá existovala v Európe skôr, ako sme ju svojou činnosťou začali pretvárať na terajší obraz. 

A práve tu sa začala rodiť myšlienka našich ovocných sirupov z pravého ovocia a s prírodným zložením. V srdci čistej prírody sme si spomenuli, aké to bolo kedysi. Keď sme na poličkách našich starých mám videli knižky s nápismi „sirup recept“ a výroba sirupov sa zakladala na pravom a voňavom ovocí. Dnes si už na ich jedinečnú chuť, ktorú sme si dopriali, takmer nedokážeme spomenúť – a preto prišiel čas na zmenu a prinesenie starých receptúr v novom šate. 

Naše recepty pozostávajú z výborného ovocia, prémiových byliniek a skvelých ingrediencií. Výroba sirupov vo Vlčích horách sa pre nás stala rovnako poctivým remeslom, pri ktorom zachovávame šetrné výrobné postupy umožňujúce nám vyťažiť z chute a arómy čo najviac. Pod korunami bukov a jedlí vo Vlčích horách sa rodia tie najlepšie nápady. 

Tešíme sa na Vašu návštevu 🙂

Vlčie sirupy

Tím Vlčie Sirupy

Na šťavnatú
 spoluprácu 

Kontakt
chevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram